Mayland 17 Kabine
Produktet kan være være vist med ekstraudstyr og i forskellige modelvarianter.
Mayland 17 Kabine
Båden er monteret med ratstyring og klar til motormontering.
Ny Garmin Striker 4 Plus ekkolod/fishfinder med GPS funktion, pilotsæde, bagsæde med opbevaringsrum under.
Båden er uden motor og trailer - forhør om muligheder.
Motor fra 9,9 hk - 40 hk anbefales (med lang ben).
Mål
| Længde | 5.1 m |
| Dybdegang | 0,35 m |
| Bredde | 2.05 m |
Specifikationer
| Mærke | Mayland |
| Vægt | 295 kg |
| Søsat år | 1985 |
| Værft Land | England |
| Medfølgende udstyr | Garmin Striker4 ekkolod/fishfinder, bimini kaleche, stole m.v. |
| Antal køjepladser | 2 |
| Trailer | Uden trailer - 750 eller 1000 kg Brenderup anbefales forhør om pris. |
| Lokation | Bøges Både |
| Type | Kabinebåd |
| Max. personer | 7 |
| Byggeår | Ca. 1985 |
| Skrogmateriale | Håndoplagt glasfiber |
| Max. motor | 40 hk |
| Instrumenter | Garmin GPS med ekkolod/fishfinder. |
| Bådens tilstand | Pæn og velholdt klassisk kabinebåd. |
Ring på 75 58 58 11
Åbningstider: Åbningstider(salg) fra 1. april - 1. september 2026:
Mandag - torsdag: 9:00 - 17:00
Fredag: 09:00 - 15:00
Lørdag: 10 - 13:00
Søn- og helligdage lukket med mindre det er annonceret.
eller
Mayland 17 Kabine
KAMPAGNEPRIS
24.500 DKK
Vejledende udsalgspris
Udvalgte data
| Mærke | Mayland |
| Længde | 5.1 m |
| Bredde | 2.05 m |
| Søsat år | 1985 |
Varenr: 18329