Ryds 484 VI Sport med F40 Mercury-EFI ELPT og udstyr
Ryds 484 VI Sport med F40 Mercury-EFI ELPT og udstyr
Serie nr. SE-RBAHA017C323
Ryds leverer med 484 Sport en sublim båd med gode sejlegenskaber og god indretning til fiskeri, vandsport og familieture.
Baseret på 490-skroget er denne med en mindre pult og 40 hk Mercury motor.
Udstyr: Mercury 1st Mate sikkerhedssystem, Vindspejl og bøjle, søgelænder, LED lanterner, badestige, selvlæns og en Garmin transducer i mellemskroget.
Båden er bestilt hjem med følgende ekstraudstyr (er medregnet i prisen)
Spar kr. 22.000 på denne "udstillingsbåd".
+ leverings omkostninger kr. 4.495 (montage og batteri).
Mål
| Længde | 4.88 m |
| Dybgang | 35 m |
| Bredde | 1.92 m |
Specifikationer
| Mærke | Ryds |
| Vægt | 360 kg |
| Max motor | 60 hk HK |
| Max personer | 5 |
| Skrogmateriale | Glasfiber |
| Type | Styrepult båd |
| HK | 40 HK |
| CE kategori | C |
| Motortype | Påhængsmotor |
Udstyr
Mercury 1st Mate sikkerhedssystem, Vindspejl og bøjle, søgelænder, LED lanterner, badestige, selvlæns og en Garmin transducer i mellemskroget(std. uden CV). montage og søkort kommer oven i prisen* Komplet original hyndesæt (er regnet med i prisen). SmartCraft motor ur. Hydraulisk styring.
Ekstraudstyr
Er indregnet i prisen - komplet hyndesæt, SmartCraft ur, Mercury 1st Mate sikkerheds system, hydraulisk styring, vandudskiller filter, motorlås, Garmin 52 cv inkl. transducer. Søkort skal tilkøbes 1.495,-
Forsikring
Forsikringspræmie per år, kr. 4.544,00 via Axus Nordic. Klik her for at bestille et tilbud, eller høre mere.
Ring på 75 58 58 11
Åbningstider: Åbningstider(salg) fra 1. april - 1. september 2026:
Mandag - torsdag: 9:00 - 17:00
Fredag: 09:00 - 15:00
Lørdag: 10 - 13:00
Søn- og helligdage lukket med mindre det er annonceret.
eller
Ryds 484 VI Sport med F40 Mercury-EFI ELPT og udstyr
KAMPAGNEPRIS
Udvalgte data
| Længde | 4.88 m |
| Bredde | 1.92 m |
| Vægt | 360 kg |
| Max motor | 60 hk HK |
Varenr: 19747