Mercury 40 MLH-TMC
Produktet kan være være vist med ekstraudstyr og i forskellige modelvarianter.
Mercury 40 MLH-TMC
Mercury 2-takt motorer må kun sælges til erhvervsbrug og opfylder ikke gældende miljøregler.
Prisen er gældende for flere modelvarianter. Se PDF prisliste for fuldt modelprogram.
Med udstyr leveres motor uden tank og slange men med propeller. Uden udstyr leveres propeller ikke med.
Specifikationer
| Cylindre | 3 |
| Hk | 40 |
| Gearskift | F-F-B |
| Kilowatt | 29,4 |
| Agterspejlshøjde | 508 mm |
| Cylindervolumen | 645 |
| Start | Manuel |
| Styring | Styrehåndtag |
| Garanti | 2 års reklamationsret |
| Kategori | 2-takt |
| Type | 2-takt |
| Vægt | 69 kg |
| Max.omdrejninger | 4500-5500 |
| Ladeanlæg ( Amp) | 10 |
| Gearingsforhold | 2,00:1 |
| Farve | Sort |
| Brændstofsystem | Karburator |
| Trimindstillinger | Manuel tilt |
Materiale
Herunder finder du prislister og/eller brochurer, for produktets kategori.
Brochure(r)
Priser
Bliv kontaktet hurtigt muligt
Ring på 75 58 58 11
Åbningstider: Åbningstider(salg) fra 1. april - 1. september 2026:
Mandag - torsdag: 9:00 - 17:00
Fredag: 09:00 - 15:00
Lørdag: 10 - 13:00
Søn- og helligdage lukket med mindre andet er annonceret.
eller
Mercury 40 MLH-TMC
30.270 DKK
Vejledende uden udstyr
OVERLIK
| Cylindre | 3 |
| Kategori | 2-takt |
| Hk | 40 |
| Vægt | 69 kg |
| Agterspejlshøjde | 508 mm |
| Start | Manuel |
| Styring | Styrehåndtag |
| Brændstofsystem | Karburator |
| Trimindstillinger | Manuel tilt |
Varenr: 1040213EL
Materiale
Herunder finder du prislister og/eller brochurer, for produktets kategori.