Linder Arkip 460 med 60 hk Mercury-EFI 4 takt og udstyr
Linder Arkip 460 med 60 hk Mercury-EFI 4 takt og udstyr
Serie nr. båd SE-LINM2164K223
460 Arkip er udført i saltvandsbestandig, hærdet aluminium, med fast styrepult, reel ræling, god fribordshøjde, og plan aluminiumsdørk, selvlæns ved hjælp af automatisk lænsepumpe. Linder aluminiumsbåde: Lette - Stærke - Vedligeholdelsesfri. En stærk og sødygtig aluminiumsbåd beregnet til kystnært farvand og højere fart.
Fart ca. 32 knob med 50 hk.
Inkl. Garmin ECHOMAP 92SV GPS/Ekkolod (ekskl. søkort)
+ leverings omkostninger kr. 4.495 (montage og batteri).
Mål
| Længde | 4.6 m |
| Dybgang | 35 m |
| Bredde | 1.85 m |
Specifikationer
| Vægt | 292 kg |
| Max motor | 50 hk HK |
| Max personer | 5 |
| Skrogmateriale | Aluminium |
| HK | 60 HK |
| CE kategori | C |
| Motortype | Påhængsmotor |
Udstyr
Styrepult med vindspejl, søgelænder, badestige, lænsepumpe, C-TEC 12V batteri ladestik,
Ekstraudstyr
Garmin ECHOMAP 92SV GPS/Ekkolod, SmartCraft SC1000 ur, lanterner
Forsikring
Forsikringspræmie per år, kr. 5.268,00 via Axus Nordic. Klik her for at bestille et tilbud, eller høre mere.
Bliv kontaktet hurtigt muligt
Ring på 75 58 58 11
Åbningstider: Åbningstider(salg) fra 1. april - 1. september 2026:
Mandag - torsdag: 9:00 - 17:00
Fredag: 09:00 - 15:00
Lørdag: 10 - 13:00
Søn- og helligdage lukket med mindre andet er annonceret.
eller
Linder Arkip 460 med 60 hk Mercury-EFI 4 takt og udstyr
OVERLIK
| Længde | 4.6 m |
| Bredde | 1.85 m |
| Vægt | 292 kg |
| Max motor | 50 hk HK |
Varenr: 21007