Nordic 470 Fisk med styrepult
Produktet kan være være vist med ekstraudstyr og i forskellige modelvarianter.
Nordic 470 Fisk med styrepult
Motormulighed op til 40 hk
Sejler fint med motor fra 9,9 hk og opefter.
Til langbenet motor med fjernbetjening.
Pakkepris med F40 Mercury-EFI 4 takt og Brenderup 15600UB bådtrailer kr. 108.995
inkl. leveringsomkostninger. justering, montage, batteri, nummerplade og indregistrering
Mål
| Længde | 4.7 m |
| Dybgang | 0.25 m |
| Bredde | 1.9 m |
Specifikationer
| Model | 470 |
| Vægt | 260 kg |
| Skrogmateriale | Glasfiber |
| Bådmærke | Nordic |
| Bådens lokation | Hos forhandler |
| Motortype | Påhængsmotor |
| Max. motor | 40 HK |
| Max. personer | 6 |
| Kommision | Nej |
Udstyr
Stuverum for og bag, synkefri, rustfri fortøjningsklamper og søgelænder
Ring på 75 58 58 11
Åbningstider: Åbningstider(salg) fra 1. april - 1. september 2026:
Mandag - torsdag: 9:00 - 17:00
Fredag: 09:00 - 15:00
Lørdag: 10 - 13:00
Søn- og helligdage lukket med mindre det er annonceret.
eller
Nordic 470 Fisk med styrepult
41.990 DKK
Vejledende udsalgspris