Nordic Jolle 470 Fisk uden motor.
Produktet kan være være vist med ekstraudstyr og i forskellige modelvarianter.
Nordic Jolle 470 Fisk uden motor.
Ny båd.
Nordic 470 leveres standard som jolle til håndstyret motor.
Motormulighed helt op til 40 hk (med lang ben).
Eventuel ekstra udstyr: Styrepult inkl. montering, rat, styrekabel pris. i alt kr. 8.995,-
Se billeder.
Mål
| Længde | 4.72 m |
| Dybgang | 0.25 m |
| Bredde | 1.9 m |
Specifikationer
| Model | 470 |
| Vægt | 260 kg |
| Skrogmateriale | Glasfiber |
| Bådmærke | Nordic |
| Motortype | Påhængsmotor |
| Max. motor | 40 HK |
| Max. personer | 6 |
Udstyr
Stuverum for og bag, synkefri, rustfri fortøjningsklamper.
Bliv kontaktet hurtigt muligt
Ring på 75 58 58 11
Åbningstider: Åbningstider(salg) fra 1. april - 1. september 2026:
Mandag - torsdag: 9:00 - 17:00
Fredag: 09:00 - 15:00
Lørdag: 10 - 13:00
Søn- og helligdage lukket med mindre det er annonceret.
eller
Nordic Jolle 470 Fisk uden motor.
32.990 DKK
Vejledende udsalgspris
OVERLIK
| Længde | 4.72 m |
| Bredde | 1.9 m |
Varenr: 15637